KONTAKT

Adres: Kraśnicka 2a, 20-718
Telefon: 503 644 267 - Mirosław Grusiewicz; 601 395 404 - Halina Koszowska-Kot; E-mail: Sekretariat@snmuzyki.pl

LUBIĄ NAS

Zapraszamy na konferencję

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki i Władz Dziekańskich Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS zapraszamy do wzięcia udziału w naszej konferencji. W tym roku jest ona jednodniowa i siłą rzeczy posiada mniej rozbudowany program niż dotychczasowe edycje, ale mamy nadzieję, iż spotka się ona z Państwa przychylnością i zainteresowaniem.

Zapraszamy nauczycieli muzyki wszystkich szczebli, metodyków i dydaktyków, nauczycieli akademickich, praktyków i teoretyków edukacji muzycznej. W programie przewidujemy wystąpienia plenarne na temat współczesnej kultury i edukacji w Polsce i na świecie. Będą warsztaty w grupach: znamienitych specjalistów od edukacji muzycznej dla dzieci – Agnieszki Sienkiewicz i  Jacka Tarczyńskiego, przedstawimy realizowany obecnie wspólnie z Casio program szkolnej nauki gry na instrumentach klawiszowych pt „Pracownia Muzyczna Casio”, planujemy warsztat praktycznej muzykoterapii, przedstawimy nowe przestrzenie i narzędzia technologii informacyjnych do realizacji w szkole. W ramach konferencji wspólnie z dziećmi z lubelskich przedszkoli weźmiemy udział w audycji muzycznej przygotowanej przez Ewę Kuszewską. Będzie też poranny koncert.

 

 

Program

Warunki uczestnictwa

Formularz zgłoszenia

 

Zapraszamy do naszej nowej księgarni − Księgarnia iNuty

 

Zapraszamy do naszej nowej księgarni − Księgarnia iNuty. Docelowo zgromadzimy tam całe zasoby „Wychowania Muzycznego”, ale już dziś jest tam ponad 500 artykułów z ostatnich lat i ponad 400 materiałów nutowych.  Przygotowując stronę staraliśmy się, aby było to miejsce przyjazne o intuicyjny poruszaniu się i łatwym wyszukiwaniu artykułów i nut oraz o maksymalnie prostym ich pobieraniu. Prosimy zapoznać się z informacjami dla Klientów księgarni oraz z informacjami dla Autorów zamieszczanych materiałów. Zapraszając na stronę, bardzo prosimy o wszelkie uwagi i komentarze, zarówno w sprawach technicznych, funkcjonalności strony, jak i udostępnianych dzieł. Żywimy nadzieję, iż wszystko będzie sprawnie funkcjonować, a przede wszystkim, że z miłą chęcią będzie Państwo zaglądać do naszej księgarni. We wszelkich sprawach związanych z księgarnią i tych miłych, i jakby były jakieś problemy, niejasności prosimy pisać na adres kontakt@ksiegarniainuty.pl lub dzwonić: 503 644 267.

Lekcje muzyki na nowo!

Startuje Ogólnopolski Program Pracownia Muzyczna Casio

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki wraz z Casio Music Polska uruchamia Ogólnopolski Program Pracownia Muzyczna Casio. Przeznaczony jest on dla publicznych szkół podstawowych a jego celem jest upowszechnianie nauki gry na instrumentach klawiszowych wśród polskich dzieci. Mecenasem projektu jest Bank Zachodni WBK − nie po raz pierwszy wspierający uzdolnioną muzycznie polską młodzież i dzieci. Zainteresowane osoby zapraszamy do udziału!

W realizację nowego programu edukacyjnego Pracownia Muzyczna Casio zaangażował się i opiekę merytoryczną nad nim sprawuje zespół ekspertów Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki pod przewodnictwem dr hab. Mirosława Grusiewicza. Dzięki mecenatowi Banku Zachodniego WBK wprowadzanie nauki gry na instrumentach klawiszowych w polskich szkołach będzie możliwe i będzie mogło być prowadzone na odpowiednim poziomie. W ramach projektu odbywać się będą szkolenia i warsztaty, a nauczyciele wyposażeni zostaną w pomocne materiały dydaktyczne, w tym materiały video z pokazowych zajęć. W każdym roku szkolnym odbywać się będzie także konkurs z nagrodami dla najbardziej aktywnej i zaangażowanej pracowni.

Arkadiusz Białek, nauczyciel muzyki  z wieloletnim doświadczeniem a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki tak się wyraził o projekcie:

Mała rewolucja muzyczna już się rozpoczęła. Wzorcowa Pracownia Muzyczna Casio powstała w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 im. Przyjaciół Dzieci w Radomiu. Od listopada 2017 roku uczniowie z klasy 3b na lekcjach muzyki uczą się tam pod moim przewodnictwem gry na klawiszach. Tworzą dużą, dziewiętnastoosobową, elektroniczną orkiestrę. Takie zajęcia to dla nich wspaniała muzyczna przygoda. Wspólnie pokazujemy, że lekcje muzyki, gdzie każde dziecko ma przed sobą mini-keyboard są absolutnie możliwe w publicznej szkole!

Światowe badania pokazują, że wpływ gry na instrumentach klawiszowych jest nie do przecenienia zarówno jeśli chodzi o kompetencje muzyczne, jak też wzrost IQ i rozwój kory mózgowej dzieci. Ogólnopolski Program Pracowania Muzyczna Casio to szansa, by uczestniczące w nim szkoły stały się liderami nowoczesnej nauki muzyki a dzieci wszechstronnie się rozwijały.

W przypadku zainteresowania wzięciem udziału w programie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Osobą odpowiedzialną za projekt jest twórca wzorcowej Pracowni Muzycznej Casio w Radomiu Arkadiusz Białek. Prosimy pisać i dzwonić − pan Arkadiusz odpowie na wszelkie Państwa pytania związane z programem  oraz zarejestruje Państwa szkołę na liście placówek zainteresowanych udziałem.

tel. kom. 505 075 047, adres email: info@casioszkola.pl

 

 Wybrane materiały z konferencji  z 2017 roku w Karolinie w Otrębusach

(film z YouTube)  Warsztaty Jacka Tarczyńskiego - Muzykowanie na szkolnych instrumentach – aktywne słuchanie muzyki

(film z YouTube)  Marcin Łukasz Mazur – warsztaty wokalno-chóralne Śpiewajmy z dziećmi na głosy!

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz